ČENES

 

Podle platných stanov se ČENES zabývá jednak plným vyžitím odborníků v oblasti elektroenergetiky počínaje výrobou elektrické energie konečné spotřeby, přes její rozvod a distribuci až po konečnou spotřebu u zákazníků prodejců a jednak i neziskovým podnikáním v oblasti školení odborníků a poradenství v daném oboru.

Pobočným spolkem ČENES je Česká energetická společnost Havlíčkův Brod,z.s., která uspokojuje svou činností zájmy členů tohoto pobočného spolku.

ČENES nabízí svým členům spoluúčast na řadě odborných akcí, které pořádá většinou v atraktivním prostředí svého sídla v Praze 1 na Novotného lávce 5 v přímém sousedství Karlova mostu a z většiny sálů s přímým výhledem na Vltavu a Pražský hrad. Avíza a pozvánky na odborné akce naleznete na tlačítku umístěném vlevo ve sloupci Odkazy.

ČENES provozuje poradenství po dohodě s ČEZ, od něhož poradenství v plném rozsahu po dohodě převzala, v oborech úspora energie, úsporné vytápěnía příprava teplé užitkové vody, solární energetika apod. Pro nečleny je toto poradenství za úplatu na neziskovém principu.

Odborníci z ČENES poskytují školení i pro odbornou veřejnost v oblasti projektování a práce na elektrických zařízeních podle platné vyhlášky a vydávají absolventům osvědčení, které jim umožňuje v daném oboru podnikání nebo pracovního poměru podle platného předpisu pracovat.

Novinkou na trhu informací pro energetické firmy a podnikatele v elektroenergetice je vznik Unie soudních znalců z oboru elektro, kde můžete najít odborníky pro řešení závažných příhod poškození elektrotechnických zařízení porušováním technických bezpečnostních norem, přepětím, přírodními úkazy apod. Kliknutím na obrázek se dostanete na webovou stránku Unie soudních znalců elektro.

ČENES již dlouhodobě poskytuje orgánům státu i sdělovacím prostředkům nezávislá odborná stanoviska sloužící k dalšímu rozvoji zásobování národního hospodářství elektřinou s pozice co nejúspornějších pokročilých technologií a ochrany životního prostředí před zplodinami škodlivin (prach, skleníkové plyny, hluk apod.).Stanoviska byla např. využita při zpracování první státní energetické koncepce a při jejích dalších modifikacích. V současné době je aktuálně řešen a diskutován problém prolomení tzv. uhelných limitů a povolenek na vypouštění skleníkových plynů využitím obnovitelných paliv a rozvojem nových typů jaderných zdrojů.

Pokud se budete chtít podrobněji seznámit se stylem práce ČENES a nejbližšími odbornými aktivitami a stanovisky, použijte laskavě příslušné tlačítko v levém sloupci Odkazy. Na domovskou stránku se můžete vrátit kliknutím na tlačítko "Zpět" na horní liště.

Potěší nás, a budeme si to považovat za čest, pokud projevíte hlubší zájem o naši práci žádostí o členství.


Jsme členy

CSVTS 

ČENES je zakládajícím členem

Českého svazu vědeckotechnických společností, z.s. 

Spolupracujeme

bannersz

Kalendář akcí

Žádné události k zobrazení

Kalendář

květen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31