FOR ARCH 2018

Verze pro tisk

FOR ARCH 2018 ukáže moderní svět maximálního pohodlí

 

Chytrá a bezpečná domácnost alias brána do světa maximálního pohodlí. To bude jedno z hlavních témat mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018, který se bude konat ve dnech 18.-22. září. Nastíní cestu, jak dosáhnout komfortu v intencích moderního světa. Jaké akce pro odbornou i širokou veřejnost se budou tímto tématem zabývat?

Dnes není problém mít domov pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv. Ale co zjednodušuje život? Kdy produkty, které myslí a konají za nás, skutečně šetří peníze, čas a energii? Důležitou a mnohdy zanedbávanou otázkou je také bezpečnost dat, domů a osob. Již 29. ročník veletrhu FOR ARCH bude příležitostí položit si otázku, jaké systémy se nabízejí a co umožňují.

Tématu Chytrá a bezpečná domácnost v PVA EXPO PRAHA bude věnován především čtvrtek 20. září a s ním i 3. ročník úspěšné konference Požární bezpečnost staveb 2018 pod taktovkou odborného portálu TZB-info. Zde zazní řada přednášek z oboru stavebnictví a technického zařízení budov. Mezi  nejzajímavější budou patřit například Zkáza a obnova Světového obchodního centra v New Yorku Ing. Vlastimila Šrůmy, CSc., MBA, Analýza příčin požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně Ing. Marka Pokorného, Ph.D. nebo Kontaktní zateplování ETICS z hlediska požární bezpečnosti – soubor přednášek Ing. Ladislava Valeše a zástupců HZS ČR. Důležitou částí přednášek bude uplatnění poznatků v realitě ČR.

Odborníci z České metrologické společnosti připraví seminář Měření a kontrola parametrů umělého osvětlení v interiérech. Právě měření a kontrola úrovně osvětlení a hluku na stavbách v zástavbě jsou stále více sledovány jak z pohledu stavebně projekčního, tak i zdravotního. Na co si dávat pozor při výběru svítidel a světelných zdrojů vhodných i pro domácnost a mnoho dalších světelných zajímavostí – tomu se pro změnu bude věnovat celodenní workshop Světlo v praxi pod vedením Metroluxu.

Prvními programovými body spadajícími do tématu Chytrá a bezpečná domácnost budou ale už i některé plánované události na úterý 18. září, kdy návštěvníci získají cenné informace na téma Jak bezpečně bydlet na semináři společnosti E-STAV.  

Ve středu 19. 9. se trendům v oblasti inteligentních domů bude věnovat společnost Siemens, která uspořádá semináře na téma Digitalizace domácností.  Její odborníci odpoví na otázky jak snížit spotřebu energií, automaticky ovládat osvětlení či teplotu nebo jak proměnit dům, aby byl „smart“. Společnost také představí nové trendy v oblasti inteligentních budov, které ulehčují správu domů lidem po celém světě. Ministerstvo vnitra ČR v ten samý den uspořádá konferenci na téma Bezpečná škola – základ bezpečné obce, která bude rozdělena na dva bloky, pro odborníky a veřejnost. Budou představeny nové formy a metody trestné činnosti, ale zejména návody i doporučení k prevenci a předcházení těmto trestným činům.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

Více informací na: www.forarch.cz.

 

© Česká metrologická společnost